You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Son Zamanlarda En Çok Konuşulan 5 Yerli Dizi

Son Zamanlarda En Çok Konuşulan 5 Yerli Dizi

Forum Değerlisi
Son Zamanlarda En Çok Konuşulan 5 Yerli Dizi
[Resim: C2272B81-C229-4BAE-AE9E-FEC59E5EF21B.jpeg]

Son zamanlarda en çok konuşulan 5 yerli dizi bildiğiniz üzere Türk TV dizileri bölüm süresi açısından olmasa da kalite açısından büyük bir başarı yakaladı. Özgünlük açısından hâlâ pek fazla bir değişiklik olmasa da çekim kalitesi ve hikayeyi sürükleyici hale getirme bakımından iyi bir yol kat etmiş durumda. Bu listemizde de sizlerle beraber son zamanlarda en çok konuşulan 5 yerli diziyi inceleyeceğiz. Hazırsanız başlayalım.
1-Sadakatsiz
[Resim: F5398798-9D32-46ED-8751-085CA45C8955.jpeg]
Reytingleriyle bir sürü diziye final yaptıran Sadakatsiz dizisi tahmin edeceğiniz üzere gerçekten çok başarılı bir dizidir.Özelliklede oyuncuların performansları yüksek derecede etkileyici ve gerçekçi olduğu için izleyicilerin manevi açıdan karakterlerle bağ kurmalarını sağlıyor. Senaryo açısından da malum Türk TV dizisi olduğu için doğal olarak 2 saate tüm olayları uzatmak zorunda kalıyorlar. Kaldı ki zaten bu uyarlama bir dizi olmasına rağmen izleyicileri sıkmadan kendi yolunda uzatarak devam etti.
İmdb’den 6.9 puan alan bu dizinin konusu; Asya başarılı bir doktordur ve eşi ve oğluyla mükemmel bir hayatı vardır. Ancak kocasının eşarbında sarı saç bulduktan sonra her şey değişir ve kocasının evlilik dışı ilişkisini keşfeder. İntikam için doğru zamanı bekliyor.
2-Maraşlı
[Resim: 06F7F316-8E3F-47B9-AF92-8717D48D2A3F.jpeg]
Son zamanlarda gerçekten çok eleştirisi yapılan bu dizi, sosyal medyada oldukça ilgi görmektedir. Çekimleri ve oyunculukları açısından gayet kaliteli olsa da özgünlük olarak pek aynı şeyi söyleyemeyiz. Bunun gibi daha önce birçok dizi çıktı fakat yine de bizim insanımızın ilgisini çeken bir konuya sahip olduğu için bu kadar ilgi görmesi çok normal. Yine de böyle dizileri izlemek keyif vermiyor değil.
İmdb’den 8.2puan alan bu dizinin konusu; Maraşlı emekli bir asker olupaynı zamanda kitabevi sahibi. Maraşlı için, kızı vurulduktan sonra hayat büyük ölçüde değişti. Artık eski hayatından uzaklaşmaya çalışırken başına gelen olaylar hayatının gidişatını değiştirdi.
3-Kırmızı Oda
[Resim: FBE5E65C-F3AD-4330-9254-B0C641CAB732.jpeg]
Gerçek yaşanmış olayları konu alan bir kitaptan uyarlama dizi olan Kırmızı Oda, içerdiği etkileyici dram sahneleriyle çoğu kişinin ilgisini çekmiştir ve reytinglerde çok üst sıralarda yer almayı başarmıştır. Her bölümde karşımıza farklı bir öyküyle gelen bu dizi izleyenlere oldukça merak uyandırdığı için oldukça sürükleyici ilerliyor. Ama tabi süre uzunluğundan dolayı çoğu yerli TV dizilerinde olduğu gibi bazen boş sahnelerle de doldurabiliyorlar.
İmdb’den 7.7 puan alan bu dizinin konusu; bir psikoloji kliniği ve ona sık sık gelen ve ağrı arasında farklı olaylar yaşayan bir grup psikiyatri hastasının hikayeleri ve tutumları etrafında dönüyor.
4-Masumlar Apartmanı
[Resim: CC70BD4E-3087-458A-9B45-2F54786280CB.jpeg]
Bu dizi de tıpkı Kırmızı Oda’da olduğu gibi gerçek hayatta yaşanmış olayları içeren kitaptan uyarlama bir dizidir. Dizi bolca dram sahneleri içerdiği gibi keza psikoloji sahneleri de bolca içermektedir. Gerçekten oyuncuların rollerine olan sadakati paha biçilemez derecede mükemmel olduğu için süre uzun bile tutulsa hikaye ve oyunculardan kaynaklı kalitesinden asla ödün vermiyor. Büyük ölçüde Türk TV dizi sektöründe seviye atlatan bu dizi doğal olarak çoğu izleyici tarafından olumlu eleştiriler alıyor.
İmdb’den 8.1 puan alan bu dizinin konusu; Dışarıdan genç, yakışıklı ve karizmatik bir işadamı gibi görünen Han, ailesinin acı dolu anıları ve içindeki trajediyle doludur. ABD’den döndükten sonra aile geçmişiyle yüzleşir.
5-50m2
[Resim: BA4EC0E8-CBF1-4495-8CB3-1814F4A8F3D9.jpeg]
Listemizin son filminde ise bir farklılık yapmak istedik ve bu sefer Netflix’deki son zamanlarda en çok konuşulan yerli diziyi ekledik. Evet bu dizi Netflix’e özel yapıldığı için süre açısından çok bir sıkıntımız yok fakat bu sefer çoğu kişinin yakındığı bir durum var o da dizinin çok yavaş ilerlemesi. İzleyicilerin çoğunun eleştirdiği nokta tamda bu. Ne de olsa Burak Aksak’ın kaleminden yazıldığı için herkesin beklentisi fazlasıyla yüksekti.  Tabii ki de genel olarak çekimler ve oyuncuların performansı açısından bir sıkıntı yok ama hikayemaalesef etkileyici değil. Ama yine de risk alınan bir internet projesi olduğu için ve kalitesinden ödün vermediği için bu dizimizi de canı gönülden tebrik ediyoruz ve eğer kara mizah seviyorsanız izlemenizi tavsiye ediyoruz.
İmdb’den 7.0 puan alan bu dizinin konusu ise; bir kiralık katil, patronlarına ihanet ettikten sonra boş bir terzi dükkânında saklanır ve burada, merhum sahibinin, benimsemeye karar verdiği bir kimlik olan oğluyla karıştırılır.
Son olarak siz bu yerli dizilerden hangilerini veya hangisini izlediniz? Bu diziler hakkında düşüncelerinizi yorumlarda bizimle belirtmeyi unutmayın.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren DiziTvm Türkiye’nin En Büyük Forum Platformu! sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.