You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Ölmeden Önce İzlenmesi Gereken 3 Film

Ölmeden Önce İzlenmesi Gereken 3 Film

Forum Değerlisi
Ölmeden Önce İzlenmesi Gereken 3 Film
[Resim: 5C6479F2-29E3-443E-8CC1-45A954EBD4CB.jpeg]

Ölmeden önce izlenmesi  gereken 3 filmi sizler için DiziTvM olarak derledik.Son zamanlarda sinema sektöründe olan patlamalar, sayısız yapıtların ortaya çıkmasına neden olmuştur. İşte bizde, film severler için ölmeden önce izlenmesi gereken 3 önemli yapıtı derledik. Geceleri sıcak battaniyeniz altında sevdiklerinizle izlenmesi gereken filmler ile izlemenizi önerdiğimiz yabancı filmleri, bu yazımızda yer verdik.
The Godfather (Baba)
[font=Poppins][Resim: 77346F7B-C5E7-44D8-9009-55CD5DEDCE54.jpeg][/font]
The godfather filminin konusu, ikinci dünya savaşından hemen sonraki ilk 10 yılı kapsamaktadır. İtalyan asılı olan Corleone ailesinin, New York’ta kısa süre içinde sahip olduğu gücü ve tüm rakiplerine nasıl mafya olunacağını konu alan esrarengiz bir filmdir. Aile babası olan Don  Corleone, çocukları ile birlikte ABD’deki baronlara büyük korkular yaşatmaktadır. Don Corleone’ye türlü türlü suikastlar yapılsa da tüm ülkeye korku salmakla beraber kaliteli filmler saygıyı hakkeden bir mafya babasıdır. Ayrıca film 3 seriden oluşmaktadır. 2. ve 3’cü seride ise New York’u  Don Corleone’in çocukları yöntemleredir.
IMD Puanı: 9/10
Yönetmen: Francis Ford Coppola
Oyuncular: Marlon Brando ( Vito Don Corleone), Al Pacino ( Michael Corleone)
Yapım Yılı: 1975, ABD
The Green Mile (Yeşil Yol)

[Resim: BCCC5E20-5EE0-4778-A357-A5AB8E99A86A.jpeg]
Olağan üstü güçlere sahip olan John Coffey, iki küçük kızın ölümüne neden olduğu için idama mahkum edilir. İri yarı ve korkutucu görüntüsü ile hapishanedeki herkesi kendisinden uzaklaştıran Coffey, hapishanenin baş gardiyanı olan Paul Edegecomb’un dostça yaklaşımına dostane bir şekilde karşılık verir. İlerleyen dakikalarda rahatsızlığı olan Paul Edegecomb’uolağan üstü güçleriyle iyileştirir. Böyle bir kaliteli yapıtı,ölmeden önce izlenmesi gereken filmler arasına koymak gerekir.
• IMD puanı: 8.6/10
• Yönetmen: Frank Darabont
• Oyuncular: Michael Clarke Duncan ( John Coffey), TomHanks ( Paul Edgecomb)
• Yapım yılı: 1999, ABD
El Maqunista (Makinist)

[Resim: 75DF539A-D1CD-4568-950F-D020151DDC5A-691x1024.jpeg]
İngiltere, Fransa, İspanya ve Amerika Birleşik Devletlerinin ortak filmi olan Makinist, 2004 yılında seyircileri buluşmuştur. Gerçek ismi El Maqunista olan filmin konusu, insomnia ( uyuyamama) sendromu olan Reznik’in öyküsünü anlatan yabancı film izle muhteşem bir film. 1 yıldır hiç uyuyamayan Reznik, bir sanayi kuruluşunda torna ustası olarak çalışmaktadır. Sürekli hayal gören ve gördüğü hayalleri gerçek sanan Reznik, iş arkadaşlarını endişelendirmektedir. Paranoyak bir hayat yaşayan Reznik, 1 yıl önce yaptığı hatalarından dolayı vicdan azabı çekmekte ve uyuyamama sendromuna yakalanarak aşırı derecede zayıflamıştır. Ancak  polise teslim olduktan sonra vicdanı rahatlar ve derin bir uykuya çekilir.
• IMD Puanı: 7.1/10
• Yönetmen: Brad Anderson
• Oyuncular: Christian Bale ( Reznik)
Son Düzenleme: 02-18-2021, 11:00 PM, Düzenleyen: leviathan.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren DiziTvm Türkiye’nin En Büyük Forum Platformu! sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.