You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Necati Şaşmaz kimdir, kaç yaşında?

Necati Şaşmaz kimdir, kaç yaşında?

Forum Değerlisi
Necati Şaşmaz kimdir, kaç yaşında?
[Resim: necati-sasmaz-kimdir-kac-yasinda-kurtlar...i.jpg.webp]

Polat Alemdar karakteri ile hafızalara kazınan Necati Şaşmaz, yapımcı ve senarist olan Raci Şaşmaz ile uzun süre Kurtlar Vadisi projesinde görev aldı. İşte Şaşmaz’ın hayatı ve kariyeriyle ilgili bilgiler…

NECATİ ŞAŞMAZ KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?

Tam adı Muhammed Necati Şaşmaz olan oyuncu Abdulkadir – Sahil Şaşmaz çiftinin oğludur. Raci Şaşmaz ve Zübeyr Şaşmaz adında iki kardeşi vardır.

Asıl mesleği turizmcilik olan Şaşmaz, ilkokul ve ortaokul eğitimini tamamladıktan sonra üniversite sınavını kazanamayınca önce Kanada’ya sonra ABD’ye gitti. Amerika’da 6 sene kalan Şaşmaz, çalışma ve oturma izni sağlayan yeşil kartı aldı.

Hayatına Türkiye’de devam etme kararı alan Necati Şaşmaz, Ankara’da sigorta acentesi açtı. Çok geçmeden kardeşi Raci Şaşmaz aracılığıyla Osman Sınav’la bir iş görüşmesine oturdu. Kendisine bir yapımın senaryo ekibinde yer alması teklifi geleceği beklentisiyle görüşmeye gitti. Osman Sınav’ın “Bir dizi düşünüyoruz, seni de başrolde düşünüyorum.” sözlerine düşünmek istediğini söyleyen Şaşmaz, bir ay sonra teklifi kabul etti.
Hayatını tamamen değiştirdiğini söylediği Kurtlar Vadisi projesine böyle başlayan Necati Şaşmaz; özel hayatının kalmadığını, “Beni sadece Ankara’da ismimle çağırıyorlar, İstanbul’da herkes Polat diyor.” sözleriyle dile getirdi.

15 Aralık 1971 doğumlu olan oyuncu Elazığ’da dünyaya geldi. 2012-2021 yılları arasında Nagehan Kaşıkçı ile evli kalan oyuncunun Ali Nadir ve Yusuf Emir adında iki çocuğu bulunuyor.

Oyuncu Kurtlar Vadisi dizisinin yanı sıra, Kurtlar Vadisi Irak, Kurtlar Vadisi Filistin ve Kurtlar Vadisi Vatan filmlerinde de rol aldı.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren DiziTvm Türkiye’nin En Büyük Forum Platformu! sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.