You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Muhafız Hakan Dizisi Hakkında Bilgi

Muhafız Hakan Dizisi Hakkında Bilgi

Forum Değerlisi
Muhafız Hakan Dizisi Hakkında Bilgi
[Resim: E6F499D6-A5F1-4A09-8D40-2C5349177E52.jpeg]

Muhafız Hakan dizisi Netflix dünya çapında çeşitli ülkelerde birçok dizi ve film projesini hayata geçirerek kalitesini dijital platformda kanıtlamış bir kuruluştur. Site üzerinden birçok dizi ve filmler hakkında bilgiler alabilmek mümkündür. Muhafız Hakan dizisi de Netflix ‘in Türkiye’de ki ilk projesidir. Sosyal medya da muhafız hakan dizisi ilk duyurulduğunda insanlarda büyük bir heyecan ve beklentiye sebep olmuş ve dizide birçok sevilen ve popüler oyuncuların da yer alacağı öğrenilince izleyiciler büyük bir merakla Muhafız Hakanının yayınlanacağı tarihi bekler olmuştu.

Dizinin senarist koltuğunda her sezon neredeyse birçok farklı isim yer aldı. Dizinin sezonlarının izleyici tarafından birbiri ile pek çok anlamda çelişkili bulunması ise bu yüzden olabilir. Şimdiler de dizinin dördüncü sezonu bitti. Muhafız Hakan konu itibarı ile bir gerilim dizisidir ve içeriğinde fantastik, bilim kurgu ve aksiyon gibi unsurlar içerir. Sosyal medyada dizi fragmanları epeyce konuşulmuş ve ilgi uyandırmıştır. Bunun sebebi ise Türkiye’de maalesef henüz bilim kurgu ve özellikle fantastik bir içeriğe sahip dizi ve filmlerin iyi bir örneği olmamasındandır. Henüz dördüncü sezonu biten dizi bu konuda ne kadar beklentiyi karşıladı tartışılır.

[font=Roboto, sans-serif]Dizinin Genel Konusu Nedir?[/font]

İstanbul’da kapalı çarşıda çalışan Hakan, kendisini evlat edinen babasının ölümünden sonra görevinin İstanbul’u korumak olduğunu ve bu işte yalnız olmadığını öğrenir. İstanbul’u korumaya çalışan bu ekibin gizemi çok eskilere hatta Fatih Sultan Mehmet’e kadar dayanmaktadır. Dizide sadıklar, muhafızlar ve ölümsüzler gibi farklı taraflar vardır. Hakana yardım eden gizli ekipte ise sadıklar yer alır. Sadıklardan biri olan Zeynep ise bildiği her şeyi Hakana öğretmek ile görevlidir. Hakan daha sonra ölümsüzlerden birinin yanına işe girer ve onun sekreteri ile yaşayacakları ilk sezonu şekillendirir.


Muhafız Hakan başlamadan önce diziler hakkında bilgiler izleyici ile paylaşılmıştır. Oyuncuların tanıtımı ve film fragmanları büyük yankı uyandırmıştı. Dizi fragmanları ise gerçekten çok güzeldi. Dizi fragman ve tanıtımları bu kadar güzel olunca da izleyicinin beklentisi büyümüştü. Şimdi izleyicinin ilgisini çeken dizinin ilk sezon yorumlarını inceleyelim.Diziye Nasıl Eleştiriler Yapılmıştır?

 

Dizinin ilk sezon yorumlarına bakılacak olursa İstanbul’un dizide tarihi güzelliklerinin görselliği izleyicinin takdirini kazanmışa benziyor. Genel olarak ise senaryonun zayıflığı, repliklerin sanki Türkçe dublaj gibi durarak bizi çok yansıtamaması, ana karakterin işlenme şekli, aksiyon sahneleri özellikle izleyici tarafından eleştirilen konular arasında gelmektedir.

 

Dizinin Son Sezonunda İzleyiciyi Neler Beklemektedir?

 
[font=Roboto, sans-serif]Dizinin fragmanlarından anlayacağınız üzere her sezon güçlü bir oyuncu kadrosu ve izleyici karşısına çıkmıştır. Son sezon dizi ilk olarak canlı yayında bir kadının İstanbul sokaklarını göstermesi ile başlıyor. Ölümsüz olan Faysal ve vezir tüm şehri ele geçirmiş ve kaos yaşanmaktadır. Hakan ise üçüncü sezonun son sahnesi denize atlamış ve geçmişe gitmiştir. Geçmişe gittiğinde ise sadece sorunlarını burada çözebileceğini anlamıştır. Yani bu sezon dizinin meraklılarını geçmiş ve günümüz arasında yaşanan olaylar beklemektedir.
[/font][font=Roboto, sans-serif]Fragman[/font]

[font=Roboto, sans-serif]M[/font]

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren DiziTvm Türkiye’nin En Büyük Forum Platformu! sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.