You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Gelmiş Geçmiş En İyi 10 Yabancı Dizi Önerisi

Gelmiş Geçmiş En İyi 10 Yabancı Dizi Önerisi

Forum Değerlisi
Gelmiş Geçmiş En İyi 10 Yabancı Dizi Önerisi
[Resim: 2321966F-0953-4EAF-9F00-8D431E2350AC.jpeg.webp]

Gelmiş geçmiş en iyi 10 yabancı dizileri sizler için derledik.Bu listemizde sizlerle beraber bize göre gelmiş geçmiş en iyi 10 yabancı diziyi inceleyeceğiz. Listeye geçmeden önce bu dizilerin hepsini izlemenizi şiddetleöneriyoruz. Hazırsanız hemen başlayalım.

1-How I Met Your Mother:

[Resim: 8CC2A27F-9235-4575-817D-F304C735E88B.png.webp]

2005 yılında çekimlerine başlayan bu muhteşem dizi izleyenlerin çoğunu büyük ölçüde etkilemeyi başarmış ve 2014 yılına kadar sürükleyiciliğini hiç bozmadan aynı kalitede devam etmiştir. Gerek oyuncuları, gerekse müzikleri ve özellikle de hikayesiyle 9 sezon boyunca izleyicileri hiç sıkmadan aynı keyifle devam ettirmeyi başarmıştır.

Karakterlerin çok orijinal ve neredeyse hepsinde kendimizden bir şeyler bulmamız diziye daha çok bağlanmamızı sağlamıştır. Bizce gelmiş geçmiş en iyi yabancı dizilerin arasında yer almayı alnının akıyla hak etmiş ve hâlâ da kendini tekrar tekrar izletmeyi sürdürebilmiştir.

İmdb’den 8.3puan alan bu dizinin konusu; bir baba, kendisinin ve en iyi dört arkadaşının anneleriyle tanışmasına kadar geçen anı yolculuğunu bir dizi geri dönüşle çocuklarına anlatır.

2-Sherlock:


[Resim: 0C02EA7F-317F-4281-B9DF-194F520CA7B5.jpeg.webp]

2010 yılında çekimlerine başlanan ve birçok suç ve gizem dolum sahneler içeren bu dizi izleyenleri kendisine hayran bırakmış ve bölüm süreleri diğer listemizde yer alan dizilere göre oldukça uzun olmasına rağmen tekrar tekrar kendisini izletmeyi başarmış ve asla kalitesinden ödün vermemiştir. Bu arada bölüm sürelerinin uzun olmasına bakmayın zaten bir sezonda ortalama 3-4 bölüm var. Yani kısacası eğer hâlâ Sherlock dizisini izlemediyseniz çok şey kaçırıyorsunuz demektir.

İmdb’den 9.1 puan alan bu dizinin konusu; yeni bir güncelleme, ünlü dedektif ve ortağı Dr.Watson ile beraber 21. yüzyıl Londra’sında suçları çözerken bulur.

3-Peaky Blinders:

[Resim: D88D935F-14B8-409A-91D3-F1A47A2536ED.jpeg.webp]

2013 yılında çekimlerine başlanan ve yasa dışı işler yapan bir çeteyi konu alan bu dizi her bölümünde izleyen herkesi oldukça geren ve bir o kadar da gaza getiren muhteşem bir İngiliz dizisidir. Çekimleri ve sinematografisi o kadar kaliteli ki sanki dizinin içindeymişsiniz gibi hissettiriyor. Müzikleri de keza diziye çok uyum sağlıyor ve adeta size o zamanları yaşatıyor. Oyunculuklardan zaten bahsetmeme gerek bile yok çünkü hepsi rolünü harika canlandırıyor.

İmdb’den 8.8 puan alan bu dizinin konusu; 1900’lerin İngiltere’sinde, başlıklarının tepelerine jilet diken yasa dışı bir çetenin ve acımasız patronu Thomas Shelby’nin odaklandığı bir gangster aile destanı.

4-House of Cards:

[Resim: E78D2E8F-22DE-4105-A558-33037222B12B.jpeg.webp]

2013 yılında çekimlerine başlanan ve oldukça politik sahneler içeren müthiş bir siyasi dram dizisidir. Bölümleri her ne kadar yavaş ilerlese de dolu dolu ve izleyiciyi sıkmadan aynı zamanda bölüm süresi uzun olmasına rağmen kalitesinden asla ödün vermeden ilerleyen çok başarılı bir dizidir.

İmdb’den 8.7 puan alan bu dizinin konusu; bir meclis üyesi, kendisine ihanet eden insanlardan intikam almak için eşit derecede suçlayan karısıyla birlikte çalışır.
5-BoJack Horseman:

[Resim: 33399256-FC85-435A-9311-25FA66A68C9E.jpeg.webp]

2014 yılında Netflix’te yayınlanmaya başlayan ve listemizdeki tek animasyon dizi olan BoJackHorseman,diğer birçok çizgi diziden farklı olarak komedi dizisi olmasına rağmen oldukça karamsar ve dramatik sahneler içeren depresif bir dizidir. Bizce hem oldukça komik bir kara mizaha sahip olması hem de bir yandan da karamsar olması bu diziyi oldukça farklı ve kaliteli hale getirmiş. İzleyen çoğu kişinin etkisinden çıkamadığı bu muhteşem diziyi izlemenizi listemizdeki diğer filmlerde olduğu gibi altını çizerek tavsiye ediyoruz.

İmdb’den 8.7 puan alan bu dizinin konusu; BoJackHorseman, 80’ler ve 90’lar da yayınlanan popüler TV programı “Horsin ‘Around” sitcom dizisinin yıldızıydı. Şimdi yaşlanmış, Hollywood’da yaşıyor, her şeyden şikayet ediyor ve renkli kazaklar giyerek düşüncelere dalıyor.

6-Friends:

[Resim: 8F752ED5-9C5D-4513-A6D4-C6C8E133616A.jpeg.webp]

1994 yılında TV’de yayınlanmaya başlayan yılların muhteşem sitcom dizisi Friends, adı gibi dostluğu ve yakın bir arkadaş grubunu konu alıyor. Friends dizisi gerçekten izleyenlere bol kahkahalar attıran ve sitcom dizilerin arasında en çok bilinen dizilerdendir. Ama dizinin sürekli bağlı olduğu bir hikayesi olmadığı için her bölüm farklı yeni konularla karşılaşabiliyorsunuz.

1994 yılında çekimlerine başlanıldığı için kalitesi çok iyi olmasa da en başta içeriğe odaklanmak kesinlikle daha önemli. Zaten kalitesi de yıllar geçtikçe artıyor. Bu arada yılların şu “How I Met Your Mother gibi sitcomların hepsi Friends’den çalıntıdır” gibi söylemlerin ne kadar anlamsızca ve saçma olduğunu bir kez daha belirtmemiz gerek. Nede olsa Friends’denönce de popüler bir sürü sitcomdizi vardı. Hepsi ayrı ayrı mükemmel diziler ve hepsini izlemenizi tavsiye ediyoruz. Kısacası her sitcomun verdiği keyif ayrıdır.

İmdb’den 8.9 puan alan bu dizinin konusu; Manhattan’da yaşayan yirmi ile otuz yaşları arasındaki altı arkadaşın eğlenceli kişisel ve profesyonel yaşamlarını takip ediyor.

7-West World:

[Resim: ABB31C4F-545E-425E-A1A0-3A127C8A47E0.jpeg.webp]

2016 yılında yayın hayatına başlayan ve içerisinde çok çılgınca bilim kurgu sahneleri barındıran bu dizi, bilim kurgu aşıklarının 1 numara dizisi olabilir. Çünkü çekim kalitesi ve görsel efektleri açısından birçok bilim kurgu dizisinden önde gidiyor. Bilim kurgunun yanı sıra gizemli sahnelerde bolca içeren bu dizi izleyenlerin ilgisini beyin yakıcı senaryosuyla da çekiyor.

İmdb’den 8.6 puan alan bu dizinin konusu; yakın geleceğin ve yeniden tasarlanmış geçmişin kesişme noktasında yer alan, her insanın iştahının sonuçsuz kalabileceği bir dünyayı keşfedin.
8-Breaking Bad:

[Resim: 41EC4155-7A72-4AC5-BAF8-CB50C29D87BE.jpeg.webp]

2008 yılında yayınlanmaya başlayan ve konusuyla herkesi gaza getiren hatta kimyayı sevmeyenlere bile kimyayı sevdiren bu dizi kalitesiyle ortalığı yıkıp geçecek. Aslında bu dizi hakkında diyecek pek bir şey yok çünkü zaten her açıdan mükemmel. Muhtemelen izledikten sonra etkisinde kalacaksınız.

İmdb’den 9.5 puan alan bu dizinin konusu; ameliyat edilemeyen akciğer kanseri teşhisi konan bir lise kimya öğretmeni, ailesinin geleceğini güvence altına almak için metamfetamin üretmeye ve satmaya başlar.

9-Prison Break:

[Resim: D21D5D40-F96D-4FE9-AFFC-2D241FAB06F0.jpeg.webp]

2005 yılından 2017 yılına kadar devam eden bu koca dizi ne kadar uzarsa uzasın asla listemizdeki diğer dizilerde de olduğu gibi kaliteden ödün vermemektedir. Bu muhteşem dizinin çok sevilmesinin en önemli sebebi bol aksiyonlu ve suç dolu sahneleri size yaşatmasıdır. Gerek senaryosu olsun, gerek çekim kalitesi, gerekse oyuncuların rollerini canlandırma performansı, her açıdan mükemmel bir dizi.

Diziyi izlerken duygusal manada oyuncuyla kurduğumuz o bağ bizi daha çok izlemeye itiyor. Sadece duygusal açıdan değil, neler olacağını da merak ediyoruz tabii. Uzun lafın kısası izledikten sonra pişman olacağınızı düşünmediğimiz bir yapım diyebiliriz.

İmdb’den 8.3 puan alan bu dizinin konusu; siyasi bir komplo nedeniyle masum bir adam idam koğuşuna gönderilir ve tek umudu, her ikisini de içeriden kırmak için kendisini aynı hapishaneye kasten göndermeyi kendisine görev edinen kardeşidir. İşler zorlaşır ve aksiyon doruklara çıkar.

10-Brooklyn Nıne Nıne:

[Resim: D0D6923F-EFB1-488D-B6B3-D2341E043CB7.jpeg.webp]

Listemizin son dizisi ise yine bir sitcom olan BrooklynNıneNıne ile devam ediyoruz. Dışarıdan bakıldığında sıradan bir polisiye dizisi gibi gözükse de sakın buna kanmayın çünkü bunun ne kadar komik olabileceğini tahmin bile edemezsiniz. Üstelik bu dizinin diğer sitcomlardan en büyük farkı gülme efektinin olmaması. Yani size gülmeniz gereken yeri belirtmiyor, siz zaten istemsizce o sahneye gülebiliyorsunuz.

İmdb’den 8.4 puan alan bu dizinin konusu; Det istismarlarını izleyen komedi dizisi. Jake Peralta ve çeşitli, sevimli meslektaşları NYPD’nin 99. Bölgesini yönetirken oluşan eğlenceli ve komik olaylar.
 
Son olarak siz bu dizilerden hangilerini veya hangisini izlediniz? Bu diziler hakkında düşünceleriniziyorumlarda bizimle belirtmeyi unutmayın.
Kurucu
RE: Gelmiş Geçmiş En İyi 10 Yabancı Dizi Önerisi
Teşekkürler yararlı paylaşım.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren DiziTvm Türkiye’nin En Büyük Forum Platformu! sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.