You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Chuck Dizisi Hakkında Bilgiler

Chuck Dizisi Hakkında Bilgiler

Kurucu
Chuck Dizisi Hakkında Bilgiler
Chuck dizisi sitemiz televizyon izleyicileri için ve film tutkunları için bilgiler veren bir platformdur. Ayrıca bu konuda bir forum sayfası olma çabası gütmektedir. Böylelikle sevdiğiniz dizi fragmanları ile merak ettiğiniz film fragmanları bu platformda yer almaktadır. Sitemizi internette sık kullanılanlar listenize eklemeniz durumunda izlemeyi planladığınız filmler hakkında bilgiler bulabilirsiniz. Ayrıca diziler hakkında bilgiler de sitemizde yer bulacaktır. Şimdi chuck dizisi hakkında bilgi almak için bu yazının devamını takip edebilirsiniz.

[font=Poppins]Chuck Dizisinin Konusu Nedir ?[/font]
Chuck bir Amerikan aksiyon-komedi / casus dram temalı televizyon dizisidir. Dizinin yapımcıları Josh Schwartz ve Chris Fedak ‘dır. Dizi, CIA için çalışan Chuck Bartowski adlı sıradan bir bilgisayar ustası hakkındadır. Bütün her şey Chuck’ın eski bir üniversite arkadaşından aldığı şifreli bir e-posta ile başlamaktadır. E-postadaki mesaj ABD’nin en büyük casus sırlarını içeren bir yazılım programının geriye kalan tek kopyasını Chuck’ın beynine işlemektedir. Böylece CIA ve NSA’nın ona yöneticiler atamasına ve onu çok gizli görevlerde kullanmasına yol açmaktadır.

Dizinin Sezonları ve Final Tarihi

Dizinin prömiyeri 24 Eylül 2007’de NBC’de yayınlandı. Dizi 5 sezon oynamıştır. En kısa sezonlar 13 bölüm ile birinci ve beşinci sezonlardır. En uzun sezon ise 24 bölümle dördüncü sezondur. Onu 22 bölümle ikinci sezon ve 19 bölümle üçüncü sezon izlemiştir. Dizi 27 Ocak 2012’de de final yapmıştır. İkinci sezon bittiğinde, derecelendirme notları Chuck’ı iptal etme tehlikesiyle karşı karşıya bırakmıştır. Ancak hayranlar NBC’yi diziyi yenilemeye teşvik etmek için başarılı bir kampanya düzenlediği görülmektedir. Bu kampanya sayesinde dizi beş sezon devam etmiştir.


Chuck Dizisinin Almış Olduğu Ödüller

[font=Poppins]Chuck dizisinin ilk sezonunun çok biçimsel bir takdir gördüğü anlaşılmaktadır. Diziden IGN’nin 2007 yıl değerlendirme ödüllerinde birçok kez bahsedildiği de görülmektedir. Bu arada En İyi Yeni Dizi (Best New TV Series) ödülünü kazanmıştır. Bunun yanı sıra, Sarah Walker en iyi TV karakteri ödülünü kazandığı da görülmektedir. Chuck ve Sarah dizideki çift olarak “En Çok Köklenen Çift” ödülünü almıştır. Chuck ayrıca 8 Ocak 2008’de yayınlanan 2008 Halkın Seçimi Ödülleri’nde “En İyi Yeni TV Komedi Dizisi” için aday gösterilmiştir.
[/font]


[font=Poppins][font=Poppins]Dizi dublör koordinatörü Merritt Yohnka 2007-2008 Primetime Emmy “Üstün Dublör Koordinasyonu” ödülünü almıştır. Chuck ayrıca 2007’de “Üstün Ana Başlık Tasarımı” için aday gösterilmiş ancak ödülü almaya hak kazanamamıştır. Merritt Yohnka 2008–2009 “Üstün Dublör Koordinasyonu” ödülünü alarak aynı ödülü arka arkaya kazanmış oldu.[/font][/font]
Dizideki Karakterler Ve Oynayan Oyuncular

Dizideki ana karakterler ve oynayan oyuncuları şu şekilde sıralayabiliriz;

l Chuck Bartowski karakteri Zachary Levi tarafından

l Sarah Walker karakteri Yvonne Strahovski tarafından

l Colonel John Casey karakteri Adam Baldwin tarafından

l Morgan Grimes karakteri Joshua Gomez tarafından

l Ellie Bartowski karakteri Sarah Lancaster tarafından

l Devon Woodcomb karakteri Ryan McPartlin tarafından

l Michael “Big Mike” Tucker karakteri Mark Christopher Lawrence tarafından

l Lester Patel karakteri Vik Sahay tarafından

l Jeffrey Barnes karakteri Scott Krinsky tarafından

l Anna Wu karakteri Julia Ling tarafından
[font=Poppins][font=Poppins]l Diane Beckman karakteri Bonita Friedericy tarafından oynanmıştır.[/font][/font]
Son Düzenleme: 02-23-2021, 08:30 PM, Düzenleyen: admin.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren DiziTvm Türkiye’nin En Büyük Forum Platformu! sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.