You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Büyük Göç Filminin Konusu Nedir?

Büyük Göç Filminin Konusu Nedir?

Forum Değerlisi
Büyük Göç Filminin Konusu Nedir?
Büyük Göç Filmin konusu nedir?Film ne zaman çekilmiştir?
Orijinal ismi Exodus: Tanrılar ve Krallar (Exodus: Gods and Kings) olan Büyük Göç filmi Kitab-ı Mukaddes’ten esinlenerek ortaya çıkmıştır ve yönetmenliğini ünlü yönetmen Ridley Scott yapmıştır. Aksiyon, macera ve tarih türlerini kapsayan 
film 2014 yapımıdır. Filmde Hz. Musa’nın doğumu ile başlayan yaşamı ve yaşamındaki en önemli dönüm noktaları ele alınıyor.

[font=Roboto, sans-serif]Filmin Konusu[/font]

İlk olarak Büyük Göç filmi konusu Mısır’ın kurak topraklarında geçer. Film Musa’nın doğması ile başlar ve Musa ile Ramses arasından geçer. Musa ve Ramses aralarında herhangi bir akrabalık bulunmamasına rağmen birbirilerini kardeş yerine koyan iki gençtir. Bu iki genç Mısır Hükümdarlığı tarafından evlatlık edilmiştir ve bu kraliyet ailesinde birlikte büyürler. Sonrasında Ramses Firavun ünvanına erişir, Musa ise Ramses’in en güvendiği danışmanı, başka bir deyişle komutanı olur. Günlerden bir gün Firavun Ramses, kardeşi yerine koyduğu Musa’nın İbrani olduğunu öğrenir ve bu hadise sonrasında Musa’yı çölde vahşice ölüme terk eder. Sonrasında Musa piramitlerin yapımında zorla çalıştırılan İbrani kölelerin yanında bulunmaya başlar ve İbrani kölelerin isyanını başlatan kişi olur.

Bir gece rüyasında tanrı ile konuşur ve tanrıdan İbranileri özgürleştirmek için yola koyulması gerektiğini görür. Hedefleri ‘vadedilen topraklara’ ulaşmak olan Musa başlattığı isyan ile güvenlerini kazanarak yanına aldığı 600.bin kişilik İbrani topluluğu ile birlikte kırk yıl sürecek uzun ve zorlu bir yolculuğa çıkar. Bu yolculuğun bir diğer amacı ise Firavun Ramses’in lanetinden kaçmaktır.


Büyük Göç Filmi Hakkında Diğer Bilgiler


[font=Roboto, sans-serif]3 kez Oscar’a aday gösterilen İngiliz yönetmen ve yapımcı ünlü Ridley Scott’ın yönetmenliğini yaptığı bu filmin hikayesi Tevrat’ın bazı bölümlerinden esinlenerek kaleme alınmış. Filmin senaryosunu kaleme alan isimler ise Bill Collage, Adam Cooper ve Steven Zaillian’dır. Filmin Türkçe seslendirmesi Umut Tabak, Mazlum Kiper, Rıza Karaağaçlı, Ercan Demirel ve İskender Bağcılar gibi başarılı yerli oyuncular ve ses sanatçıları tarafından yapılmıştır. Büyük Göç filmi ülkemizde ilk kez Star TV olmak üzere Star TV ve Kanal D ekranlarından yayınlanarak yerli izleyicilerin beğenisine sunulmuştur. Yayınlandığı tarih olan 2014’te gişe rekorları kıran bu yapımın bu kadar başarılı olmasının ve özel bir yapım olmasının bir başka özelliği de görüntü kalitesi ile hikayesinin oldukça kaliteli olmasıdır.
[/font][font=Roboto, sans-serif][font=Roboto, sans-serif]Filmin Başrol Oyuncuları Kimler?

Filmin başrolleri Christian Bale(Hz Musa), Joel Edgerton(2.Ramses) , John Turturro(1.Seti) , Aaron Paul(Yeşu), Sigourney Weaver(Tuyo) ve Ben Kingsley(Nun) şeklinde paylaşılmıştır. Özellikle İngiliz yıldız oyuncu Christian Bale Hz Musa canlandırması ile izleyiciler tarafından büyük beğeni ve ilgi toplamıştır.[/font]
[/font]


[font=Roboto, sans-serif][font=Roboto, sans-serif][/font][/font]
[font=Roboto, sans-serif][font=Roboto, sans-serif][font=Roboto, sans-serif]Filmde Yer Alan Diğer Oyuncular ve Canlandırdığı Karakterler[/font][/font][/font]

María Valverde – Sippora / Indira Varma – Başrahibe[3]

Hiam Abbass – Bityah / Kevork Malikyan – Yitro Anton / Alexander – Dathan

Golshifteh Farahani – Nefertari /
[font=Roboto, sans-serif][font=Roboto, sans-serif][font=Roboto, sans-serif]Ben Mendelsohn – Hegep / Dar Salim – Khyan
[/font]
[/font]
[/font]

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren DiziTvm Türkiye’nin En Büyük Forum Platformu! sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.