You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Atiye Dizisi Hakkında Bilgi

Atiye Dizisi Hakkında Bilgi

Forum Değerlisi
Atiye Dizisi Hakkında Bilgi
[Resim: 3733156F-D305-4500-A992-D0C901AB15D9.jpeg]

Atiye Dizisi 2019 yapımlı dizinin yapımcılığını Alex Sutherland üstlenmektedir. Jason George ve Nuran Evren’in kaleme aldığı dizinin yönetmenliğinde Ozan Açıktan ve Gönenç Uyanık vardır. Dizi Şengül Boydaş’ın “Dünyanın Uyanışı” kitabından uyarlanmıştır.
Türkçe yayınlanan ikinci orijinal Netflix dizisi olan Atiye, gizemli bir olay döngüsüne sahiptir. Dizi klasikleşmiş mutlu aile tablosu ile başlamaktadır. Atiye, sevgilisi Ozan ve ailesi İstanbul’da mutlu yaşamaya devam etmektedirler. Bu karakterlerin yanı sıra kazı çalışmalarından sorumlu olan Erhan adında bir arkeolog vardır. Erhan, dünyanın en eski tapınaklarından biri olan Göbeklitepe’ de kazı yapmaktadır. Bu tapınaktaki gizemli olayların ardından olaylar şekillenmeye başlamıştır. Yaşamları gizemli bir şekilde kesişen Atiyeve Erhan’ı heyecanlı ve gizemli bir macera beklemektedir.
Erhan, kazılar sonucunda bulduğu bir sembolle Atiye’yi bu tapınağa bağlar. Hayatı altüst olan Atiye bu inanılmaz gerçeklerin içinde buluyor kendini. Geçmişiyle ilgili olağanüstü bilgiler öğrenen Atiye, geçmişle gelecek arasındaki bağı anlamaya çalışır. Genellikle dizi izlerken olaylarda kendimizi doğrudan keşfetmeye alışık değiliz ama Atiye 5. dakikadan itibaren insanları olaylara çekiyor ve dizideki gizemli unsur izleyiciyi uyanık tutuyor. Şimdiye kadar dizinin müzik seçimi sorunsuz ilerlemektedir. Gerilim sahnesinde yoğun müzik ve Göbeklitepe sahnesinde arka planda Doğu melodilerinin varlığı izleyiciyi ekrana daha da bağlıyor. Dizi 2 sezon yapmıştır. Dizinin ilk sezonu ve ikinci sezonu ortalama 40 dakika olup bölüm uzunluğu ise her bir sezonu 8 bölümden oluşmaktadır.


[font=Roboto, sans-serif]Oyuncular[/font]

Beren Saat (Atiye), Mehmet Günsür (Arkeolog Erhan), Başak Köklükaya (Serap – Atiye’nin annesi), Civan Canova (Mustafa – Atiye’nin babası), Cezmi Baskın (Erhan’ın hocası), Hazal Türesan (Hena – Erhan’ın sevgilisi), Melisa Şenolsun (Cansu – Atiye’nin kardeşi), Meral Çetinkaya (Zühre – Atiye’nin anneannesi), Metin Akdülger (Ozan – Atiye’nin sevgilisi), Tim Seyfi (Serdar – Ozan’ın babası)


[font=Roboto, sans-serif]Fragman
[/font][font=Roboto, sans-serif][/font]

[font=Roboto, sans-serif][font=Roboto, sans-serif]Dizi ve Filmler Hakkında Bilgiler [/font][/font]
Dizilerin ve film sektörünün sürekli gelişimi, insanların bu alanda çeşitli yapımlarla temasa geçmesini mümkün kılmıştır. Hem dizi hem de filmlerin çok çeşitli olması, insanların seçim yapmasını zorlaştırabilmektedir. Bu durumlarda, insanlar daha önce izlemek istedikleri filmin veya TV şovunun konusunu araştırdıklarında, neyi seçeceklerine daha iyi karar verebilirler. Filmin ve dizinin konusu hakkında önceden bilgi almak, zaman açısından da çok önemlidir. Dizi TVm.com size filmler hakkında bilgilerve diziler hakkında bilgiler sunarak boş vakitlerinizi değerlendirmenizi sağlar. Aynı zamanda dizi ve filmlerle ilgili detaylı bir çalışma yaparak kendinize uzun bir liste hazırlayabilir ve bu listeden istediğiniz zaman film izleme fırsatı bulabilirsiniz.Dizi FragmanlarıBütün dizi fragmanları en hızlı şekilde web sitemizde yayınlanmaktadır. En sevdiğiniz dizilerin yeni bölümlerini web sitemizde HD kalitesinde izleyebilirsiniz. En son fragmanlar, en son ipuçları ve haberler için lütfen web sitemizi takip edin.Film Fragmanları


[font=Roboto, sans-serif][font=Roboto, sans-serif]DiziTVm.com aracılığıyla yayınlanan en popüler ve güncel film fragmanlarını DiziTVm.com kanalında izleyin.
[/font]
[/font]

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren DiziTvm Türkiye’nin En Büyük Forum Platformu! sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.