DiziTvm Türkiye’nin En Büyük Forum Platformu!

Tam Versiyon: En İyi Sitcom (Durum Komedisi) Dizileri
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
[Resim: Paylamismisim.png.webp]

Sitcom türü diziler, görsel açıdan yüksek kalite barındırmasa da, içerisinde yüksek komedi ve eğlence olduğu için sıkça tercih edilir.

Golden Girls (Altın Kızlar)

[Resim: AltinKizlar.png.webp]

Emekli olduktan sonra rahatlığa kavuşmak için Miami’e taşınan ve aynı evde yaşamlarını sürdüren dört tane yaşlı kadının eğlenceli ve son derece komik maceralarını anlatan Altın Kızlar, yaşama sıkı sıkıya bağlı ve ömrünün son zamanlarını eğlenceli geçirmek isteyen insanları konu ediniyor. Başlarına komik ve ilginç türden olaylar gelen bu 4 kadının tepkileri, birbirleriyle tuhaf çekişmeleri ile çok sevilen bir sitcom dizisidir. 1985 ve 1992 yılları arasında çok ciddi hayran kitlelerine ulaşmayı başardı. 180 bölüm yayınlanan dizi, 4 Altın Küre ödülünü elde etmeyi başardı.

Modern Family (Modern Aile)

[Resim: ModernAile.png.webp]


2009 yılında piyasaya bomba gibi düşen Modern Family, yıllarca çok izlenen diziler kategorisinde üst sıralarda yer aldı ve hâlâ daha izlenmeye devam ediyor. 
Birbirlerine oldukça yakın bir şekilde yaşayan üç ailenin konu edildiği bir sitcom dizisi olan Modern Family, aile üyelerinin farklı kişisel özelliklerinin çatışmasıyla ortaya çıkan eğlenceli hikayeleri bize aktarıyor. Dizi tam 11 sezon sürdü.

Family Guy (Aile Adamı)

[Resim: AileAdami-225x300.png.webp]

1999 yılında piyasaya çıkan Family Guy, çizgi film tadında geçmesine rağmen yetişkinlerin de sıklıkla izlediği sitcom dizilerden biridir. Orta halli, üç çocuklu ve bir de köpeğe sahip bir ailenin yaşadığı ilginç olayları izleyicilerine sunan sitcom dizisi, yıllardır çok izlenenler listesinde üst sıralarda ve hâlâ daha izlenmeye devam ediyor.
 
Friends (Arkadaşlar)

[Resim: Arkadaslar-168x300.png.webp]

Sitcom dizisi denilince belki de akla ilk dizilerden biri olan Friends, yıllardır çok yüksek hayran kitlelerine sahip, son derece komik bir sitcom dizisidir. Yolları ilginç bir şekilde kesişen 6 arkadaşın yaşadıklarını izleyicilere aktaran dizi tam on sezon sürdü.

The Simpson

[Resim: ezgif.com-gif-maker-2-300x168.png.webp]
Çıktığı günden bu yana birçok tartışmaya konu olan The Simpsonlar, yıllardır ciddi bir hayran kitlesine sahip. Birçok komplo teorisine konu olan dizi halen daha tartışılmaya devam ediyor. Springfield kasabasının en çılgın ailesi olan Simpson ailesi çekirdek bir ailenin yaşadıklarını çok eğlenceli bir şekilde anlatıyor. Tıpkı Family Guy gibi yetişkinler de bu sitcom dizisine hayran olmakta.

How I Meet Your Mother(Annenle Nasıl Tanıştım)

[Resim: ezgif.com-gif-maker-2-1-200x300.png.webp]
2005 yılından 2014 yılına kadar aralıksız devam eden ve en iyi sitcom dizilerinden biri olarak kabul edilen How I Meet Your Mother yıllardır çok ciddi bir hayran kitlesine sahip. Bir arkadaş grubunun eğlenceli ve komik yaşamlarını konu alan dizinin konusu, evlenmeye çalışan bir adamın nasıl hayat arkadaşını bulmasını anlatıyor.